Menekülj előre!

Személyre szabott megoldások útkeresőknek, gyógyulni vágyóknak.

Karácsonyi utalvány - hal helyett a háló

[email protected]

Készen állsz? Visszajelzés következik

Folytatjuk a visszajelzésről szóló sorozatunkat. Az előző cikkben megígértem, hogy mi is adunk visszajelzést neked. Neked, kedves álláskereső Olvasó, és neked, kedves HR-es kolléga. :-) Nyitottságra fel! ;-)

 

Íme az előző cikkek (itt és itt) elmélete átültetve a gyakorlatba a mi visszajelzésünk formájában:

„Azt gondolom, hogy te, mint a Meneküljelőre blog rendszeres olvasója átlagon felüli nyitottsággal és tudatossággal bírsz, biztos vagyok benne, hogy az álláskeresésed és interjúid során is előnyödre szolgálnak majd ezek a tulajdonságaid. Ugyanakkor a közösségi médiában azt látom az utóbbi hetekben, hogy nagyon alacsony a hajlandóságod kifejezni az érzéseidet, egyetértésed vagy a miénktől eltérő gondolataidat. Rám nagyon lelkesítően hatna, ha lelkesebben nyomkodnád a like és megosztás gombot – feltéve, hogy tetszik, amit olvasol -, elismerve és segítve ezzel a munkánkat. Kíváncsiak vagyunk a hozzászólásodra, gondolataidra is, így csak biztatni tudunk téged, hogy oszd meg velünk. Te is jobb szolgáltatást kaphatnál, ha jobban ismernénk a gondolataidat. Mindazonáltal biztosak vagyunk benne, hogy az áltagból már az is kiemel téged, hogy törődsz az önfejlesztéseddel, vágysz a kitűnőségre. És így kitűnő is vagy!”

Ha a visszajelzésem jó volt, eléggé pozitív, tényszerű és őszinte, akkor abban is biztos lehetek, hogy akinek nem inge, nem veszi magára, viszont akinek inge, az nagyon is magára veszi. Az elismerést is, a visszajelzést is.

A második visszajelzésem a HR-es kollégáknak szól, szerintem szeretni fogod. (Reméljük, ők is. ;-))

„Kedves Kollégák, azt gondolom, hogy rettentő túlterheltség mellett, sokféle, összetett és fontos feladatot végeztek, amelyhez a magas szintű szakmai tudás mellett kitartás és türelem szükséges. Ennek a túlterheltségnek azonban nagy hátránya, hogy a munkaerő-piacon ma nagyon sok frusztrált, enervált álláskereső van, amely enerváltság egy része a visszajelzés hiányából fakad. Mindenkinek előnyére válna egy jobban működő munkaerő piac, ahol a segítségetekkel az álláskeresők tájékozottabban, nagyobb önbizalommal és reálisabb elvárásokkal jelennének meg. Magam is tapasztalom, álláskeresőktől is folyamatosan azt hallom, hogy szinte soha, senkitől nem kapnak visszajelzést. Szerintetek mi lehet ennek az oka és mi kell, hogy változtatni tudjatok ezen? Ti lehettek azok a szakemberek, aki hozzájárulhatnak ahhoz, hogy a hasznos, előrevivő visszajelzés után az álláskeresők javíthassanak működésükön, egyre jobbá és jobbá váljanak. Nagy és fontos szerep a tiétek (miénk), kérésem és javaslatom, hogy profizmusotokat, tapasztalataitokat használva segítsétek a nehéz helyzetben lévő álláskeresőket, adjatok nekik esélyt a javításra.”

No, ha a meghatódottság után újra itt vagy velem, akkor még egy fontos a visszajelzéssel kapcsolatban. Ha csak egyetlen dolgot akarsz megjegyezni ebből az egészből, akkor az a „pozitív keret” legyen.

Azaz MINDIG pozitív keretben adunk visszajelzést. A „képlet”:  elismerés – észrevétel  – elismerés.   

Ha nem így teszed, azaz a visszajelzésed kizárólag negatív észrevételekből áll, vagy van benne pozitív is, de a negatívval fejezed be, akkor könnyen elérheted, hogy a fogadó fél lezár, kivonódik a helyzetből. Holott a cél nem lehet ez.

Ha „csak” elismerést fogalmazol meg, azt dicséretnek hívjuk. Az is jól jön, bárkinek, bármikor. :-) Ha bárkit ledorongolsz, az sem visszajelzés, a szó szakmai értelmében.

Mostmár, hogy tudod, hogyan kell profin visszajelzést adni, gyakorold! 

S ha te vágysz rá, van egy nagyon fontos lépés, amit neked kell megtenned: KÉRD A VISSZAJELZÉST! Jelezd, hogy szükséged van rá, mert tanulni szeretnél belőle.

S ha egyszer abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy kapsz visszajelzést, 3 dologra ügyelj:

  • Hallgasd a visszajelzést adót nyitottan, türelmesen, figyelmesen (az aktív hallgatásról ide kattintva olvashatsz)
  • Tanulj a hallottakból, fordítsd a javadra. Vedd ki belőle a legtöbbet, amit csak tudsz, fejlődj általa, hogy még egyszer ne kövesd el ugyanazt a hibát.
  • Kérdezz! Ha van lehetőséged, időd, alkalmad, tegyél fel tisztázó kérdéseket, pontosítsd/pontosíttasd, hogy  mindent jól értesz-e.
  • Köszönd meg a visszajelzést és dédelgesd drága kincsként. :-)

És igen, tudom. Nehéz jó visszajelzést kapni, de abban bízom, hogy ez egyszer változik és mindenki igyekszik majd gyakorolni, az elméletet átültetni a gyakorlatba. Te is gyakorolj! Szárnyakat fogsz kapni. Te is és a környezeted is. A visszajelzés – még ha negatív elemeket tartalmaz is – nagy motivációs eszköz, energizál, növeli a dinamizmust, feltölti az embereket. Főleg a mára teljesen kiéhezett, visszajelzésre, szeretetre kiéhezett embereket. Peace. :-D

Nos? Mi a te visszajelzésed felénk? 

Feliratkozás

Nekünk fontosak:

Összes látogatónk a hónapban: 2534
Összes látogatónk eddig: 366858