Menekülj előre!

Személyre szabott megoldások útkeresőknek, gyógyulni vágyóknak.

Karácsonyi utalvány - hal helyett a háló

[email protected]

10 trükk, hogy ne légy átlagos

Ma azt javaslom neked, hogy hozz egy döntést. Átlagos állásinterjúzó akarsz lenni vagy szeretnél inkább kitűnni a tömegből? Hozzáteszem gyorsan, hogy máris nem vagy átlagos, ha időt és energiát szánsz ennek a cikknek az elolvasására! J De ha még profibb állásinterjúzó szeretnél lenni, olvasd el és ültesd át a gyakorlatba az alábbiakat.

 

De előtte még néhány gondolat… Ma sajnos az a felfogás dívik – olvass el néhány fórumot, hallgasd meg a szomszédot, kollégát, barátot -, hogy „mi jók vagyunk, a világ meg rossz”. „Mi remekül szerepelünk az állásinterjún, jó szakemberek vagyunk, de hülye a HR-es, gonosz a vezető, valahogy mindig mást választanak a pozícióra, vagy meg sem hirdetik a szemetek”. Ezek persze akár igazak is lehetnek, de egy iszonyú nagy baj van ezzel: nem tudunk rajta változtatni. Mi lenne, ha arra szánnánk az energiáinkat, hogy jobbak, felkészültebbek legyünk? Azt javaslom, tedd abba az energiádat, amire van ráhatásod. Fókuszálj, legyél szervezett, tartsd a saját kezedben az irányítást és még az is lehet, hogy egyszer csak kiderül, hogy mégsem annyira rossz ez a világ! J

Mire figyelj, hogy ne légy átlagos? A cikkeink java része ebben segít, olvass utána a téged legjobban érintő résznek.

Most írok 10 trükköt, amivel egészen biztosan kitűnsz majd a tömegből és felkapja a fejét rád az interjúztató, mint Megasztárban a zsűritagok, amikor végre jó hangú szereplőhöz van szerencséjük a színpadon. J

  • Akarj a főszereplő lenni! Tegyél meg mindent azért, hogy legyen lehetőséged arra, hogy mind emberileg, mind szakmailag kihozhasd magadból a legtöbbet. A rendelkezésedre álló 20-30 perc szóljon rólad. Ezért te vagy a felelős.
  • Légy dinamikus! Ha életuntan, fásultan vonulsz be az interjúdra, ráadásul a saját történetedet is úgy adod elő, mint aki maga is unja, nehezen fogod felkelteni, majd fenntartani az érdeklődést magad iránt. (Olvass az első benyomásról is, ide kattints!)
  • Beszélj szenvedélyesen a szakmádról! (Ehhez persze nem árt, ha szereted is. J) Csillogjon a szemed, légy szakértője annak, amit csinálsz. Mindegy, hogy mi a szakmád, ha szereted, bármiről tudsz lelkesen és lelkesítően beszélni.
  • Légy érdeklődő! Akarj minél többet tudni a cégről, a pozícióról, legyenek remek kérdéseid, amivel felkészültséget mutatsz, hiszen jó kérdései csak annak vannak, aki tájékozott.
  • Légy mértéktartó! Azaz ne ess túlzásokba. Ha magadról beszélsz, ha kérdezel, tartsd szem előtt az arany középút szabályát. Ne dominálj és ne vedd át az interjúztató szerepét a sok kérdezéssel. Egyensúlyozz ügyesen! J
  •  Adj visszajelzést! Az egyik legütősebb trükk, amit nagyon szeretnek az interjúztatók és tuti, hogy megjegyeznek, mert ők is szeretik ám a visszajelzést, nem csak te! Erről írok majd hosszabban, de addig is gondold végig, hogy milyen elismerő mondatokat tudnál zárásként elképzelni az állásinterjúd végén? Gyakorold!
  • Vállald fel a sebezhetőségedet, az esetlenségedet. Ez egy olyan emberi – és hiteles! - momentuma lehet az állásinterjúnak, ami ritkán esik meg, de ha őszinte vagy és ebben is mértéktartó, teszel egy lépést az interjúztatók lelke felé. Mondd el, ha izgulsz. Mondd el, ha szeretnél nagyon jól szerepelni, de akkora benned a megfelelési vágy, hogy most innod kell egy korty vizet. Aztán térj vissza közénk J és léptesd életbe a fenti pontok mindegyikét!
  • Készülj valami meglepetéssel. J Hah, a szívedhez kaptál? Nem nagy dologra gondoltam. Most arról beszélgetünk, hogy ki akarsz tűnni, emlékezetes akarsz maradni és semmiképp sem szeretnél átlagos lenni. Van egy szakmai cikked/dolgozatod/tanulmányod, ami témába vág és büszke vagy rá? Nyomtasd ki, „csomagold” szépre és add át, mint kiegészítő információt rólad. Nem kértek referencia levelet, de neked van egy szuper az előző munkáltatódtól? Add át! Gondolkodj, mi lehet még, ami erősít téged? Kínálj föl egy szakmai ötletedet! Ehhez persze először ki kell gondolnod, hogy milyen innovatív javaslatod van, mit csinálnál másképp, hogyan oldanád meg a problémát. Olvass róla itt, kattints.
  • Ha az alábbi mondatokkal kezded a mondandódat (és meg is töltöd tartalommal), nincs az a kiválasztást végző szakember, aki ne írna be egy piros pontot neked!

Azt olvastam a cégről a hírekben...

Én is használom a cég termékét, és...

Hallottam, hogy az önök konkurenciája…

Igénybe vettem a szolgáltatásukat és az a tapasztalatom, hogy…

Tudom, hogy az a tervük, hogy…

Az önök gyártási technológiájáról azt tanultuk az egyetemen, hogy…

 

Nos, ezek azok a trükkök, amelyeket alkalmazva garantálom neked, hogy kiemelkedsz a nagy átlagból, megjegyezhetővé válsz, legalább annyira, mintha láthatósági mellényben mennél interjúzni. J Ahhoz, hogy igazán lenyűgöző állásinterjúzó legyél, nem elég olvasni róla. Kell hozzá a 10. trükk is: Csinálni kell, gyakorolni.

Ha még magasabb szintre fejlesztenéd magad vagy visszajelzésre, segítő HR szakmai tanácsokra van szükséged, ne hezitálj, kattints ide és dolgozzunk együtt a kitűnőségedért! J

 

 

Feliratkozás

Nekünk fontosak:

Összes látogatónk a hónapban: 2011
Összes látogatónk eddig: 366335